Menu

Urugwaj przegrał z Wybrzeżem Kości Słoniowej

Pomocnik Realu zaliczył ponad 90 minut w towarzyskim spotkaniu, w którym Urugwajczycy ulegli 1:2 Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Fede Valverde w koszulce reprezentacji. (fot. Getty Images)

We wtorkowy wieczór na francuskim Stade Bollaert-Delelis w Lens towarzysko zmierzyły się reprezentacje Wybrzeża Kości Słoniowej i Urugwaju. W składzie tych drugich, z opaską kapitana, mecz rozpoczął Fede Valverde. W 9. minucie po płaskiej wrzutce w pole karne, piłkę do własnej siatki na wślizgu wpakował Mathías Olivera i mistrzowie Afryki wyszli na prowadzenie. W 38. minucie mógł je powiększyć Oumar Diakité, ale w dogodnej sytuacji napastnik nie trafił w piłkę po bardzo dobrej wrzutce.

Kilka minut po zmianie stron sprzed pola karnego kropnął Valverde, ale nie trafił w bramkę. Pomocnik Realu w tym meczu rozdzielał piłki szybkimi podaniami do boku i starał się przyspieszać grę drużyny. W 77. minucie, po wrzutce Canobbio, do remisu strzałem z pola karnego doprowadził Federico Viñas. Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu Słonie ponownie wyszły na prowadzenie po trafieniu Gueli Doué, który pojawił się na murawie zaledwie chwilę wcześniej. Mistrzowie Afryki utrzymali korzystny wynik do końca meczu.

Valverde rozegrał całe spotkanie (blisko 100 minut), starając się pomóc dość słabo dysponowanemu zespołowi. Próbował porządkować grę w środku pola Urugwajczyków. Ostatecznie jednak z perspektywy Realu najważniejsze jest to, że 25-latek wraca do Madrytu zdrowy po tej przerwie reprezentacyjnej.

Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 (1:0) Urugwaj
1:0 Mathías Olivera sam.
1:1 Federico Viñas (asysta: