Menu

Stuttgart wygrał z Bayernem

W meczu 32. kolejki Bundesligi Stuttgart wygrał z Bayernem 3:1, dzięki czemu traci obecnie do Bawarczyków tylko 2 punkty. To nie koniec walki o wicemistrzostwo Niemiec.

Woo-Yeong Jeong. (fot. Getty Images)

VfB Stuttgart wygrał z Bayernem Monachium 3:1 w meczu na szczycie 32. kolejki Bundesliigi. Gospodarze wykorzystali fakt, że Thomas Tuchel postawił na dość spore rotacje. Trener  przeprowadził 6 zmian w wyjściowej jedenastce, a jeszcze w pierwszej połowie stracił Raphaëla Guerreiro, który doznał urazu stawu skokowego. Za niego wszedł jednak Leon Goretzka, więc trudno mówić o wyraźnym osłabieniu. Tym była jednak strata Erica Diera, który w pierwszej połowie doznał rozcięcia skóry na czole i już w przerwie zakończył swój występ.

Bayern w ciągu całego meczu był zespołem słabszym, który pozwolił rywalowi na oddanie aż 24 uderzenia. Stuttgart w pierwszej połowie był przy piłce częściej, ale nie potrafił utrzymać przewagi po golu na 1:0. W drugiej połowie gospodarze grali nieco mniej pasywnie, ale byli bardziej konkretni. Bayern nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę Nübela, a sami w końcówce meczu stracili dwa gole.

Dzięki tej wygranej Stuttgart ma tylko dwa punkty straty do Bayernu. Do końca sezonu pozostały tym drużynom po dwa mecze ligowe. Wiele wskazuje na to, że Bayern – niezależnie od środowego meczu w Lidze Mistrzów – będzie miał o co walczyć do ostatnich dni tego sezonu.

VfB Stuttgart – Bayern Monachium 3:1 (1:1)
1:0 Stergiou 29' (asysta: Undav)
1:1 Kane 37' (rzut karny)
2:1 Jeong 82' (asysta: Silas)
3:1 Silas 90'+3' (asysta: Guirassy)

Stuttgart: Nübel; Stergiou, Anton, Rouault (72' Dahoud), Ito; Karazor, Stiller, Leweling (79' Silas), Führich (72' Jeong); Undav (90'+1' Raimund), Guirassy
Bayern: Neuer; Kimmich (64' Mazraoui), Dier (46' Upamecano), Kim, Davies; Pavlović, Guerreiro (17' Goretzka); Gnabry (64' Zaragoza), Choupo-Moting, Tel (72' Sané); Kane.
Pozostali na ławce: Ulreich, Müller, Laimer i Zvonarek